Strefa rodzica

Jak wybrać obóz dla dziecka?

Obóz jest niewątpliwie niesamowitą przygodą i lekcją samodzielności dla dziecka. Dlatego warto dobrać obóz zgodny z zainteresowaniami przyszłego obozowicza.

Jedną z najważniejszych kwestii stanowią kontakty z rówieśnikami oraz odnalezienie się w schemacie życia obozowego. Stąd też ogromna wasza rola: Rodziców i Opiekunów, którzy powinni przygotować dziecko do wyjazdu poprzez nakreślenie ogólnych zasad panujących na obozach tj. kontakty z rówieśnikami, powtarzalność pewnego schematu dnia: posiłki, zajęcia oraz rola wychowawcy/instruktora jako opiekuna i mentora.

▪ Wytłumacz dziecku, że wyjazd na obóz to fajna przygoda
▪ Uświadom dziecku, że wychowawca na obozie to jego przyjaciel oraz opiekun i pomoże mu w rozwiązaniu każdego problemu
▪ Poinformuj swoje dziecko, że podczas trwania obozu kontakt telefoniczny może być ograniczony
▪ Zróbcie wszystko, aby dni poza domem dla waszej pociechy były wyjątkowo udane a rozłąka z wami jak najmniej bolesna
▪ Jeśli w trakcie rozmowy ze swoim dzieckiem pojawiło się jakieś zagadnienie, z którym nie potrafisz sobie poradzić nasi pracownicy chętnie pomogą Ci w rozwiązaniu tego problemu – dzwoń śmiało!

1. Ze względu na płeć
2. Ze względu na wiek
3. Ze względu na tematykę obozu
4. Staramy się spełniać życzenia związane ze wspólnym zakwaterowaniem np. rodzeństwa, przyjaciół, jednak zawsze priorytetem jest powyższa kolejność

1. Wejdź na stronę http://najlepszeobozy.pl/ → zakładka zapisy → obozy młodzieżowe → wypełnij formularz zgłoszeniowy → kliknij wyślij
2. W ciągu 24 godzin skontaktuje się Tobą nasz pracownik, z pomocą którego dokonasz wszelkich formalności związanych z rezerwacją obozu. W tym czasie prosimy o sprawdzanie poczty elektronicznej (również spam)
3. Po dokonaniu niezbędnych formalności oczekujcie cierpliwie wraz z dzieckiem pierwszego dnia obozu : )

Spakuj dziecko maksymalnie w dwa bagaże: główny i podręczny.

Do Ciebie należy ostateczny wybór, co będzie najwygodniejsze dla Twojego dziecka (na wszelki wypadek sprawdź czy opis obozu wybranego przez Was nie sugeruje czegoś innego).

Pamiętaj o podręcznym plecaku do codziennego użytku:
▪ kurtka przeciwdeszczowa
▪ strój kąpielowy
▪ ciepły polar, sweter
▪ odpowiednia ilość bielizny, t shirtów, skarpet, itp.
▪ nakrycie głowy
▪ krem z filtrem UV
▪ preparaty na kleszcze i komary
▪ worek na brudne ubrania
▪ kosmetyczka z podstawowymi przyborami higieny osobistej
▪ min. dwa ręczniki (w tym jeden plażowy)
▪ obuwie do wycieczek pieszych/sportowe, klapki/sandały
▪ kieszonkowe (najlepiej gotówka w nominałach: 10,20 zł)
▪ ochronne (uwzględniając aktualne obostrzenia)

Dokumenty:
▪ uzupełniona przez rodziców karta kwalifikacyjna
▪ legitymacja szkolna
▪ oświadczenie Covid-19
▪ upoważnienie opiekunów prawnych/rodziców do odbioru dziecka przez inną osobę (dotyczy tylko przypadku kiedy opiekun prawny/rodzic nie będzie odbierał dziecka z obozu osobiście). Upoważnienie dostępne do pobrania w zakładce dokumenty

DOBRY HUMOR I POZYTYWNE NASTAWIENIE!

▪ Do bagażu podręcznego spakujcie wszystko co będzie dziecku potrzebne podczas podróży np. prowiant na drogę (w szczególności woda do picia),
drobne pieniądze, powerbank, kurtka przeciwdeszczowa, maseczka ochronna (uwzględniając aktualne obostrzenia)
▪ Do bagażu głównego spakujcie wszystkie rzeczy potrzebne na obóz: odzież, obuwie, kosmetyczka, itp. Do specjalnej kieszeni spakujcie: dokumenty, które dziecko powinno posiadać na obozie oraz gotówkę, tak aby dziecko wiedziało gdzie się to znajduje

Pamiętaj, aby ubrania dobrać odpowiednio do pory roku i tematyki (wykaz specjalistycznych rzeczy i ubrań dostępny jest w opisie poszczególnych programów obozów).

▪ daj dziecku telefon o niskiej wartości
▪ nie zapomnij o ładowarce do telefonu
▪ dobrym pomysłem jest powerbank

W trosce, aby telefony komórkowe nie uległy zniszczeniu/zagubieniu oraz aby nie przeszkadzały w zajęciach, na czas trwania obozu telefony będą w dyspozycji wychowawcy. Wychowawca udostępnia telefony codziennie na czas przerwy po obiedzie oraz w innych sytuacjach kiedy wystąpi wystarczająca ilość czasu, aby z nich korzystać. Podczas trwania obozu w każdej chwili możecie skontaktować się z opiekunem swojego dziecka, którego numer otrzymacie sms-em już pierwszego dnia obozu.

▪ nie pozwól zabrać dziecku na obóz wartościowych rzeczy np.
▪ laptop
▪ tablet
▪ konsola
▪ drogie słuchawki
▪ itp.

▪ latarkę/czołówkę
▪ busolę, kompas
▪ instrument muzyczny np. gitara, harmonijka, ukulele
▪ koleżankę, kolegę : )
▪ DOBRY HUMOR : )

Zależy nam, aby wysyłając z nami dziecko na obóz obdarzyli Państwo zaufaniem naszą kadrę. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla dzieci i młodzieży, wszystkie nasze obozy zgłaszamy do kuratorium oświaty. Staramy się zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, ale również dużo pozytywnych wrażeń i przygód.

Uwaga! Uwaga !!! Nie odpowiadamy za cenne rzeczy zgubione na obozie. Prosimy pamiętać o tym przy pakowaniu.

Najczęściej zadawane pytania

W przypadku, jeśli Państwa Dziecko podlega specjalnej diecie, prosimy o kontakt w tej sprawie. Wówczas udzielimy informacji, który z naszych ośrodków spełnia wymagania konkretnej diety.

Karta kwalifikacyjna jest podstawowym źródłem informacji o uczestniku oraz jego stanie zdrowia. Prosimy o jej skrupulatne wypełnienie i dołączenie do pozostałych niezbędnych dokumentów, które dziecko musi posiadać przy sobie w dniu rozpoczęcia obozu.

Tak, można otrzymać fakturę. Prosimy się o nią upomnieć podczas zakupu imprezy.

Kontakt telefoniczny z dziećmi jest możliwy codziennie w trakcie przerwy po obiedzie oraz w innych sytuacjach kiedy wystąpi wystarczająca ilość czasu.
Podczas trwania obozu w każdej chwili możecie skontaktować się z opiekunem swojego dziecka i poprosić dziecko do telefonu. Numer do wychowawcy otrzymacie sms-em już pierwszego dnia obozu

Zakwaterowanie w pokojach/domkach następuje zaraz po przyjeździe na obiekt wszystkich uczestników.

Często zdarza się tak, że uczestniczy dojeżdżając na nasze obozy z różnych zakątków kraju podczas podróży zaprzyjaźniają się ze sobą i chcą być razem zakwaterowani. Aby móc sprostać ich oczekiwaniom co do zakwaterowania czekamy, aż wszyscy do nas dotrą.

Zakwaterowanie dzieci w pokojach/domkach odbywa się wg kryterium płci, wieku, tematyki oraz życzeń dzieci, które niekiedy zapisują się na imprezy z przyjaciółmi i chcą razem zamieszkać. Zawsze staramy się sprostać wszystkim życzeniom naszych młodych klientów.

Nasza kadra wywodzi się ze środowisk nauczycielskich, instruktorskich, ratowniczych. Są to fachowcy w swoich dziedzinach z pełnym pakietem uprawnień i doświadczeń niezbędnych, aby sprawować opiekę nad waszymi dziećmi. W pierwszym dniu obozu wychowawca waszego dziecka skontaktuje się z Wami udostępniając swój numer telefonu pod którym będziecie mogli się z nim kontaktować.

Miasta, z których wyjeżdżają nasze autokary wraz z opłatami są dostępne na stronie najlepszeobozy.pl → terminy i ceny → plan podróży

Należy skontaktować się z kierownikiem obozu, który wyłoży potrzebną kwotę, a Państwo zwrócą ją na konto bankowe.

Istnieje taka możliwość pod warunkiem, że kwoty zakupionych imprez będą takie same i zamiana ta nie zaburzy przepisowej ilości osób w danej grupie.

Cennik naszych imprez ma charakter dynamiczny, tzn. ceny zmieniają się wraz z upływem czasu, w zależności od wielu zmiennych (popytu, pogody, itp), zarówno w dół jak i w górę (np. promocja first moment, last moment). Doradzamy wczesną rezerwację, co uprawdopodabnia uzyskanie najlepszej ceny.

Dokumenty do pobrania

Poradnik rodzica i obozowicza

Karta kwalifikacyjna uczestnika

Oświadczenie rodziców – opiekunów

Upoważnienie do odbioru
dziecka

Oświadczenie o wcześniejszym odbiorze dziecka

Regulamin wypoczynku dzieci
i młodzieży

Kontakt

Fundacja JA YHYMM…
Integracja - Sport - Turystyka - Wypoczynek

Zostaw kontakt do siebie. Odezwiemy się.

    "Znaczy, każdy swe obowiązki musi wykonywać porządnie. Ci, którzy nie wykonują ich jak mogą najlepiej - to znaczy, na ile ich stać fizycznie i duchowo - niszczą sami siebie"

    K.O. Borchardt "Znaczy kapitan"