Pierwsza pomoc i ratownictwo

We wszytkich działaniach jakich się podejmujemy zawsze główny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Stąd w naszych szeregach tak wiele osób wywodzących sie ze środowiska ratowniczego – ratownicy WOPR, GOPR, ratownicy medyczni i wielu innych.

Kursy pierwszej pomocy

Od wielu lat na całym świecie, a od długiego czasu również i u nas w kraju bardzo duży nacisk kładzie się na szkolenie różnego rodzaju instytucji oraz coraz częściej zwykłego „szarego” obywatela z zakresu pierwszej pomocy.

Nasza firma, wychodząc naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu i popierając tego typu idee, od paru już lat z wielkim powodzeniem oragaznizuje kursy i szkolenia
z zakresu pierwszej pomocy BLS (Basic Life Support) i automatycznej defibrylacji zewnętrznej AED (Automated External Defibrillation) Europejskiej Rady Resuscytacji ERC (European Resuscitation Council).

Po przeprowadzonym przez nas kursie lub szkoleniu, każda osoba biorąca w nim udział będzie miała wiedzę oraz przede wszystkim praktyczne umiejętności m.in. w następujących dziedzinach:

Po dodatkowym kursie AED:

Każde zajęcia są dodatkowo urozmaicone poprzez symulację różnego rodzaju wypadków i zdarzeń, które każdego z nas w zwykłym, codziennym życiu mogą spotkać, a z którymi jako świadome osoby powinniśmy potrafić sobie poradzić.

POKAZY RATOWNICTWA

Pokazy są formą, w jakiej chcemy propagować wszelkiego rodzaju ratownictwo. My wiemy, ze każda sekunda w ratowaniu życia ludzkiego jest ważna,
dlatego pragniemy uświadamiać ludzi, jak ważna jest właśnie świadomość tego, że każdy z nas może je uratować.

Nasze pokazy mają na celu bezpośrednie dotarcie do każdego z widzów tak, aby
w przyszłości mógł zareagować w sposób właściwy tzn. aby nie bał się wziąć odpowiedzialności za ratowanie czyjegoś życia. Dziedziny w jakich się spełniamy to ratownictwo wodne, ratownictwo górskie, jak również ratownictwo medyczne.
W pokazach używamy profesjonalnego sprzętu ratunkowego, tj. łodzie motorowe, morskie tratwy ratunkowe, sprzęt do nurkowania, atestowany sprzęt alpinistyczny oraz sprzęt medyczny i asekuracyjny.

Pokazy które wykonujemy, mają charakter show, są bardzo widowiskową imprezą. Łączymy techniki ratownictwa powietrznego, wodnego, linowego
i medycznego, co daje bardzo dobry efekt widowiskowy. Ale przede wszystkim pokazuje, jak naprawdę wygląda profesjonalna akcja ratunkowa. Pokazujemy również, jak każda z osób, także za pomocą przedmiotów codziennego użytku, może uratować ludzkie życie.

Kontakt

Fundacja JA YHYMM…
Integracja - Sport - Turystyka - Wypoczynek

Zostaw kontakt do siebie. Odezwiemy się.

    "Znaczy, każdy swe obowiązki musi wykonywać porządnie. Ci, którzy nie wykonują ich jak mogą najlepiej - to znaczy, na ile ich stać fizycznie i duchowo - niszczą sami siebie"

    K.O. Borchardt "Znaczy kapitan"