Obozy letnie z Ja Yhymm... - niezapomniane wakacje 2013

Zapraszamy do spędzenia wakacji w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w pobliżu malowniczych wapiennych skał, tajemniczych jaskiń i zamków, na szlaku Orlich Gniazd, oraz na nowym obozie Extreme Camp w Brennej. Proponujemy obozy dla wszystkich tych, którzy chcą spróbować swoich sił we wspinaczce i eksploracji jaskiń, są zafascynowani paintballem i survivalem, jak również tych, którzy chcą przeżyć przygodę z fotografią lub jeździectwem w jurajskich i beskidzkich plenerach.

Extreme Camp - NOWOŚĆ 2013!
(13-18 lat)

Obóz wspinaczkowy Jura

Air Soft Gun, paintball, taktyka, strategia, liny, OFF ROAD, survivall, walka wręcz i nurkowanie - składają się na ekstremalną przygodę na obozie w pobliżu górskiej miejscowości Brenna. Gwarantujemy, że przeżyjecie tu swoje niezapomniane wakacje, pełne adrenaliny, ale również pozytywnych emocji. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak wszechstronnie trzeba być wyszkolonym, aby być samowystarczalnym i poradzić sobie w każdych warunkach, jeżeli nie boisz się wysiłku fizycznego oraz dyscypliny, które charakteryzują najtwardszych to ten obóz jest właśnie dla ciebie!

Jakie atrakcje nas czekają?

Obóz o tematyce ekstremalnej z elementami działań służb specjalnych przeznaczony jest dla osób chcących wcielić się w rolę komandosa, członka jednostek specjalnych takich jak SAS, SPECNAZ, NAVY SEAL czy polski GROM. Zajęcia odbywać się będą na lądzie, wodzie i w powietrzu.

PROGRAM:

Uczestnicząc w programie będziesz mógł się poczuć jak na obozie szkoleniowym sił specjalnych. Każdy blok szkoleniowy będzie zakończony praktycznym sprawdzianem i zdobyciem kolejnej sprawności (odznaki). Na obozie czeka cię moc niesamowitych przygód.

Bitwy paintballowe - będziesz miał do dyspozycji karabinek imitujący AK47 (słynny kałach) oraz M4 - taki sam jakich używają amerykańscy żołnierze podczas treningu.

Jako młody komandos sprawdzisz się podczas patroli, gdzie będziesz brał udział w bezpośrednich starciach z przeciwnikiem.
Z karabinkami ASG będziemy ćwiczyli przede wszystkim taktykę oraz sposoby posługiwania się bronią.

Podczas zajęć z samoobrony dowiesz się jak w sposób niekonwencjonalny obezwładnić uzbrojonego przeciwnika, jak obronić się przed atakiem napastnika oraz jak unikać konfrontacji, kiedy nie jest ona konieczna.

Zajęcia z survivalu pokażą jak przeżyć w trudnych warunkach, co jeść a czego nie, jak zbudować schronienie, jak rozpalić ognisko.

Zjazdy pionowe na linach pozwolą na pokonywanie stromych urwisk i transport sprzętu w niedostępnych rejonach, a linowe techniki ewakuacyjne nauczą cię jak szybko i bezpiecznie ewakuować się z rejonu zagrożenia.

Przeprawisz się przez rwące potoki i rzeki za pomocą lin, sprzętu alpinistycznego i pontonów. Nauczysz się poruszać w uzbrojonym szyku ubezpieczonym (ochrona VIP-a, ubezpieczanie wozu patrolowego i siebie nawzajem).

Poznasz sposoby poruszania się po terenie zalesionym, górzystym, kamuflowania, porozumiewania się niewerbalnego podczas zajęć z zielonej taktyki.

Przenikniesz na tereny wroga, będziesz dowodził grupą bojową, zaznajomisz się z tajnikami rozmieszczania i maskowania stanowisk strzeleckich oraz odbijania zakładników. Dowiesz się co to jest zwiad i rozpoznanie.

Podczas górskich patroli samochodem terenowym poczujesz na własnej skórze jakie to wrażenie, gdy w obcym górzystym terenie nagle zostaniesz zaatakowany przez miejscowych partyzantów. Będziesz trzymał wartę na terenie bazy i brał udział w nocnych patrolach.

Sprawdzisz się również w środowisku wodnym podczas zajęć z nurkowania (używać będziemy podstawowego sprzętu ABC - maska, fajka, płetwy, a także zaawansowanego sprzętu nurkowego - akwalungu).
Na koniec obozu otrzymasz certyfikat odbycia szkolenia z zakresu strzelectwa, technik bojowych oraz technik ewakuacji.

ZAKWATEROWANIE:

Uczestnicy zakwaterowani będą w malowniczo położonym pomiędzy górami ośrodku "Pod Przyłazem" w Brennej (http://www.podprzylazem.eu/). Przez teren ośrodka przepływa krystalicznie czysty strumień Leśnica, na którym znajduje się miejsce do kąpieli i nurkowania. Na terenie ośrodka do dyspozycji uczestników boisko i sklepik.

Cena obejmuje 10 noclegów w drewnianych domkach, pokoje 2, 3-sobowe. Każdy pokój posiada łazienkę z kabiną prysznicową i WC. 

Obóz fotograficzny
Obóz fotograficzny

WYŻYWIENIE:

Całodzienne (3 posiłki) w stołówce ośrodka. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazd. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. 

UBEZPIECZENIE:

Signal Iduna S.A.

TRANSPORT:

Autokar turystyczny.

Obóz paintballowy Jura Krakowsko-Częstochowska

Obóz paintballowy Jura Krakowsko-Częstochowska

TERMINY I CENY:

EXTREME CAMP
(skrót PODPRZYLAZEM)
Termin Cena Cena ISIC    
KPOB01 29.06 - 09.07 1499 zł 1399 zł PROMOCJA 1349 zł 11 dni Rozkład jazdy
KPOB02 10.07 - 20.07 1499 zł 1449 zł 11 dni Rozkład jazdy
KPOB03 21.07 - 31.07 1499 zł 1399 zł PROMOCJA 1349 zł 11 dni Rozkład jazdy
KPOB04 01.08 - 11.08 1499 zł 1399 zł PROMOCJA 1349 zł 11 dni Rozkład jazdy
KPOB05 12.08 - 22.08 1499 zł 1399 zł PROMOCJA 1349 zł 11 dni Rozkład jazdy
KPOB06 23.08 - 31.08 1199 zł 1099 zł PROMOCJA 1049 zł 9 dni Rozkład jazdy

 

Obóz fotograficzny Jura Krakowsko-Częstochowska

Obóz fotograficzny Jura Krakowsko-Częstochowska

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Należy zabrać:

 • legitymację szkolną,
 • buty za kostkę (treki) - najlepiej dwie pary,
 • buty sportowe,
 • sandały lub chińskie trampki do chodzenia w strumieniach i rzekach (spisane na straty),
 • ubiór przeznaczony do zniszczenia (najlepiej stary mundur),
 • kurtkę przeciwdeszczową,
 • ciepłą bluzę np. polar,
 • latarkę - najlepiej czołówkę,
 • śpiwór, karimatę,
 • menażkę i sztućce,
 • niewielki plecak na wyjścia w teren,
 • czapkę lub chustę na głowę,
 • krem ochronny z filtrem UV,
 • strój kąpielowy,
 • preparat przeciw komarom.

Mile widziane:

 • wszelkiego rodzaju odzież moro.

 

UWAGI:

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów i wychowawców z zastosowaniem wszelkich niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki) i będą dopasowane do warunków atmosferycznych oraz stanu psychofizycznego uczestników.

Obóz przeznaczony jest dla osób lubiących aktywność ruchową.

Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zajęć paintballowych (100 kulek) w cenie 20 zł. Dodatkowa jazda autem terenowym (OFF ROAD) - cena 15 zł osób przy minimum 5 osób chętnych.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Zobacz zdjęcia z obozów na Jurze 2010

INNE OBOZY:

"Znaczy, każdy swe obowiązki musi wykonywać porządnie.
Ci, którzy nie wykonują ich jak mogą najlepiej - to znaczy, na ile ich stać fizycznie i duchowo - niszczą sami siebie"
K.O. Borchardt "Znaczy kapitan"

Zapisy na obozy młodzieżowe

Obóz Extreme Camp
na NajlepszeObozy.pl